Všetko o cestovaní s TSA zámkom

Všetko o cestovaní s TSA zámkom

Čo je TSA zámok? Ako poznám TSA zámok? Kedy ho potrebujem? To všetko a oveľa viac sa dočítate v našom článku.


Bezpečné cestovanie s TSA zámkami

Ak cestujete lietadlom, vaša batožina prechádza dôkladnou kontrolou. Všetka batožina je skenovaná. V prípade dôkladnejšej kontroly treba batožinu otvoriť a pozrieť vo vnútri. Pokiaľ Váš kufor nemá TSA zámok a bezpečnostní pracovníci ho budú chcieť prekontrolovať, kufor Vám otvoria násilím. Niekedy dôjde aj k nenávratnému zničeniu kufra. Škoda vám v takomto prípade nebude nahradená, pretože išlo o kontrolu z dôvodu bezpečnosti leteckej prevádzky. Poďme spolu takýmto situáciám predchádzať. Spísali sme pre Vás najčastejšie otázky ohľadom TSA zámkov.

Čo je vlastne TSA zámok?
TSA = Transport security administration
Ide o špeciálny zámok, ktorý bezpečnostní pracovníci kontroly môžu otvoriť špeciálnym kľúčom (Tento kľúč majú iba títo bezpečnostní pracovníci). Obsah Vám skontrolujú a opäť kufor uzamknú. V prípade tejto situácie nájdete vnútri kufra protokol o prehliadnutí batožiny.

Ako poznám TSA zámok?
TSA zámok spoznáte jednoznačne vďaka logu v podobe červeného diamantu.

Kedy potrebujem TSA zámok?
100% potrebujete tento zámok pri ceste do USA. Tu pracovníci letiska často vyberajú náhodne batožinu ku kontrole. Dnes by sme odporučili vyberať batožinu rovno s TSA zámkom. Kontrol stále pribúda, bezpečnostné štandardy na letisku sa zvyšujú a dôkladná kontrola vás môže stretnúť kdekoľvek na svete.

Existuje samostatný TSA zámok?
Áno, ak už vaša batožina má zabudovaný obyčajný zámok, je možné prikúpiť zámok samostatne. Tieto prídavné zámky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach a farbách, aby vyhovoval práve vášmu kufru. Ponúkame overenú značku Samsonite.

Kto má kľúč k TSA zámku?
Nebojte sa, nezabudli sme Vám dať ku kufru kľúčik. Tento špeciálny kľúč má iba bezpečnostná kontrola letiska a cudzie osoby k nim nemajú prístup.Späť na tému Návody