Údržba a čistenie kufra

Údržba a čistenie kufra

Neviete, ako sa starať o svoj kufor a ako ho chrániť pred poškodením? Nevadí, všetko si môžete starostlivo naštudovať v našom článku.


Ako sa starať o kufor

Keď zabudnete opaľovací krém a ten sa Vám nechcene vyleje do batožiny, je treba ju vyčistiť. Ako čistiť kufor a čomu sa vyvarovať Vám poradíme v tomto článku.

 

Vždy je potrebné zasiahnuť včas a nenechať kufor ďalší mesiac ležať so škvrnou vnútri.

Nepoužívajte žiadne chemické prípravky.

Zašpinené miesto najprv otrite vodou navlhčenou handričkou.

Pokiaľ je škvrna odolnejšia, môžete použiť mydlo s neutrálnym pH.

Vyvarujte sa hubkám, kefám s drsným povrchom.

Nenanášajte prostriedok priamo na postihnuté miesto, ale najskôr na handru/hubku.

Po vyčistení nechajte kufor vyschnúť pri izbovej teplote.

Nesušte pri radiátore alebo pri priamom ohni.

Vždy si prečítajte inštrukcie od výrobcu. Pokiaľ si nebudete istí, nezabudnite sa na nás obrátiť.

 

Typy ako ochrániť kufor pred poškodením

Nie vždy je v našich silách ochrániť kufor pred akýmkoľvek škrábancom. Pomôžeme Vám týmto nepríjemnostiam aspoň predísť.

Ochranná fólia je dobrý pomocník pri každej ceste, nie len do lietadla. Domáce balenie potravinárskou fóliou je múdre, ale tieto fólie majú trocha inú hrúbku ako tie na letisku. Horšie držia, pokiaľ si chcete vypomôcť doma, použite stretch fóliu ako napr. pre balenie nábytku. Pamätajte si, že fólia, ktorou Vám batožinu zabalia na letisku je prevencia v prípade reklamácií a problémov s poškodenou batožinou. Táto fólia sa Vám môže aj dosť predražiť. Ideálnym riešením sú obaly na batožinu, ktoré sa dajú kúpiť v niekoľkých farbách a veľkostiach. Niektoré obaly môžete dokonca i prať (vždy si prečítajte informácie od výrobcu). Nemusíte si už robiť starosti s čistením kufra. Obal Vám batožinu ochráni tiež pred poškrábaním. V prípade, že neviete akú veľkosť obalu si vybrať, radi Vám poradíme.Späť na tému Návody